You are here

Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri ve Destekleri

Ekonomi Bakanlığı Hakkında

Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri ve Destekleri

Ekonomi Bakanlığı nedir?
Ekonomi Bakanlığı, 2011 yılında Bakanlıklar bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma süreci sonunda Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın lağvedilmesi sonucunda kurulmuştur. Gelinen noktada “İhracatta Devlet Destekleri”, “Yatırım Teşvik Sistemi”, Dahilde İşleme Rejimi (DİR) ve Hariçte İşleme Rejimi olmak üzere birçok farklı alanda KOBİ’lere, girişimcilere ve ihracatçılara çeşitli teşvik ve destekler sunmaktadır.

Ekonomi Bakanlığı düzenli olarak dış ticaret istatistikleri, ekonomik istatistikler ve serbest bölge istatistikleri yayımlamaktadır.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’dır.

Ekonomi Bakanlığı’na nasıl ulaşabilirim?
Ekonomi Bakanlığı binası Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde bulunmaktadır. 0 312 204 75 00 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı İhracat Bilgi Platformundan, ihracata yönelik detaylı bilgi alınabilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Bilgi Platformu nedir?
Ekonomi Bakanlığı İhracat Bilgi Platformu, ihracat yapmak isteyen kişilerin ülke masaları, ihracat destekleri, ticaret müşavirlikleri, ticari fırsatlar vb. ile ilgili detaylı bilgi sunan bir merkezdir. 444 43 63 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı desteklerine nasıl başvurulur?
Ekonomi Bakanlığı desteklerine, desteğin tipine göre İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterlikleri veya Ekonomi Bakanlığı’na doğrudan başvuru yapılabilmektedir. Başvurularla ilgili detaylı bilgi, aşağıda yer alan desteklerin ilgili sayfalarında yer almaktadır.

Ekonomi Bakanlığı desteklerinden hangi sektörler faydalanabilmektedir?
Ekonomi Bakanlığı desteklerine, desteğin tipine göre sektörel dış ticaret şirketleri, fuar organizasyon şirketleri, yazılım veya ticari faaliyete bulunan işletmeler ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler faydalanabilmektedir. Sektörlerle ilgili detaylı bilgi, aşağıda yer alan desteklerin ilgili sayfalarında yer almaktadır.

Dâhilde İşleme Rejimi Nedir?
Dâhilde İşleme Rejimi, yurtdışına ihracatı yapılacak mal ve ürünlerin hammaddelerinin, şartlı muafiyete tabi tutularak ithal edilmesi işlemidir. İthal edilen hammaddeler ülke içinde işlenip, işlendikten sonra ihraç edilmesi zorunludur. Dâhilde İşleme Rejimi’nden faydalanabilmek için, ihracatçı firmanın Türkiye’de bulunması ve Dâhilde İşleme Belgesi alması zorunludur.

İşaretler:

Başlık: Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri ve Destekleri
Yazar: dtAjans
Tarih:
özet: Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri ve Destekleri hakkında bilgiler
Açıklama: Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri ve Destekleri hakkında detaylı bilgiler içeren yazı
dtAjans oyu: 5

Ekonomi Bakanlığı Destekleri

Yorumlar

230 metre kare artı 70 metre altı depo 180 merte kare kendime ait tapulu süpermarket açmak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz bana ilgilendiginiz için tşkl saygılarımla

Merhaba, yeni bir işletme kurmak için KOSGEB'in "Girişimcilik Destek Programı" bulunmaktadır. Detaylar http://www.dtajans.com/kosgeb/girisimcilik-destek-programi adresinde verilmektedir. Bu destekten faydalanmak için KOSGEB web sayfasında yer alan girişimcilik eğitimleri listesinde bulunan eğitimlerden birine katılmanız ve daha sonra iş fikrinizi iş planına dönüştürmeniz gerekmektedir.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek kişi mi yoksa robot mu olduğunuzu test etmektedir.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sektörlere Göre Destek - Hibeler