You are here

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Haberleri

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Mart ayında Yenilikçi Projeler İçin Hibe Destekleri Verilecek

Yenilikçi projelerinizi hayata geçirmek için Mart 2015 önemli bir ay olacak. KOSGEB, TÜBİTAK, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından KOBİ'lerin yenilikçi fikirleri çeşitli başlıklarda desteklenecek.

Teknogirişim Sermayesi Desteği Başvuruları 27 Şubat'a Uzatıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından girişimcilere sağlanan önemli desteklerden biri olan Teknogirişim Sermayesi Desteği programına başvurular 27 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldı.

Beşinci Ulusal Verimlilik Kongresi 6-7 Ekim 2015 tarihlerinde yapılacak

Üniversite, iş dünyası, kamu kurum/kuruluşları ve STK'ları verimlilik gündemiyle bir araya getirecek 5. Ulusal Verimlilik Kongresi 6-7 Ekim 2015 tarihinde yapılacak.

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2015 verildi

KOSGEB tarafından Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla ekonominin itici gücü KOBİ'lerden özel başarılara imza atmış olanların takdim edileceği 3. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri bugün başlıyor.

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Başvuruları Başlıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizde üretilmeyen ve katma değer yaratması öngörülen teknolojik ürünlerin üretiminin desteklenmesi amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı”, 2015 yılı başvurularını alıyor. Başvurular 2 Şubat 2015 tarihinde başlayacak.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler