You are here

Diğer Kuruluş Haberleri

Engelli Girişimci Adaylarına İŞKUR'dan 36 bin TL hibe

En az %40 oranında engelli olan kişilere İŞKUR'dan 36 bin TL hibe desteği verilecek. Hibe desteği alacak kişilerin, kuracakları işin konusu ile ilgili mesleki belgesi (diploma, sertifika vb.) veya uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası sahibi olması gerekiyor.

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması 2015 Dönemi Başvuruları Başladı

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent işbirliğinde düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, proje fikri olan ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2015.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Başvuruları 22 Nisan'a kadar Devam Ediyor

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile Avrupa çapında girişimciliği farklı yollar ve mekanizmalarla en iyi şekilde teşvik edenleri belirlenerek, Girişimciliği Teşvik Ödülleri verilecektir. Son başvuru tarihi 22 Nisan 2015'tir.

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

STK'lar İçin AB Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu Çağrıları

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerdeki STK'lar ile Türkiye'deki STK'ların işbirliği yaptığı projeler, AB Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu Çağrıları ile destekleniyor.

KOBİ’lere Verilen Krediler, 2014 yılında %22,8 Arttı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından açıklanan verilere göre 2014 yılında kredi kullanan KOBİ sayısı %16,6 artarak 3 milyon 141 bin 112 oldu. Anılan dönemde KOBİ’lere kullandırılan kredi miktarı, geçen yıla göre %22,8 artarak 333 milyar 284 milyon TL oldu.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler