You are here

Ekonomi Bakanlığı Haberleri

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Ekonomi Bakanlığı Destekler Sayfamız Güncellendi

Ekonomi Bakanlığı destekleri ile ilgili farklı başlıklardaki destekleri anlatan dtAjans Ekonomi Bakanlığı destek ve teşvikleri sayfamız güncellendi.

Pazara Giriş Desteği Tebliği Revize Edildi

Ekonomi Bakanlığı'nca ülkemizde sanayi ve ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin ürün ve hizmetlerinin uluslararası platformda pazarlanması amacıyla verilen "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği" revize edildi.

Tasarım Desteği Tebliği ile Katma Değerli İhracat Desteklenecek

Tasarım departmanı kurmak ve tasarım geliştirmek isteyen firma/kuruluş/kişilerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan “2014/4 sayılı Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” 21 Aralık 2014 tarihli 29212 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye İnovasyon Haftası'na Katılın

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde 28-29-30 Kasım 2013 tarihlerinde İnovasyon Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Mart 2013'te yaklaşık 13 Milyar TL'lik Teşvik Belgesi Hazırlandı

Ekonomi Bakanlığı Mart 2013'te 504 adet yatırım teşvik belgesi düzenledi. Düzenlenen yatırım teşvik belgelerinde toplam sabit yatırım tutarı 12 milyar 877 milyon 675 bin TL oldu.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler