You are here

Girişimcilik Haberleri

Engelli Girişimci Adaylarına İŞKUR'dan 36 bin TL hibe

En az %40 oranında engelli olan kişilere İŞKUR'dan 36 bin TL hibe desteği verilecek. Hibe desteği alacak kişilerin, kuracakları işin konusu ile ilgili mesleki belgesi (diploma, sertifika vb.) veya uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası sahibi olması gerekiyor.

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması 2015 Dönemi Başvuruları Başladı

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent işbirliğinde düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, proje fikri olan ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2015.

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Teknogirişim Sermayesi Desteği Başvuruları 27 Şubat'a Uzatıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından girişimcilere sağlanan önemli desteklerden biri olan Teknogirişim Sermayesi Desteği programına başvurular 27 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldı.

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2015 verildi

KOSGEB tarafından Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla ekonominin itici gücü KOBİ'lerden özel başarılara imza atmış olanların takdim edileceği 3. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri bugün başlıyor.

KOSGEB, "Kurumsallaşma" ve "Markalaşma" Destekleri Verecek

KOSGEB, kurumsallaşma ve markalaşma alanlarında yeni destek programları hazırladı. Yeni destek programları, yakın zamanda KOBİ'lerin hizmetine sunulacak.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler