You are here

Hayvancılık Haberleri

IPARD 14. Başvuru Dönem Başvuru Çağrısı Açıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarım ve hayvancılık sektörlerini desteklemek amacıyla uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 14. Dönem Başvuru Çağrısı açılmıştır.

Tarımsal İşletmelerin yeninden yapılandırılması, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı çağrıya açılmıştır.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Çiftçi ve Tarım Üreticilerine 1.2 Milyar TL'lik Destek Onaylandı

2015 yılı tarım destekleme ödemeleri onaylandı. Maliye Bakanlığı tarafından onaylanan destek programları kapsamında 2015 yılında çiftçi ve üreticilere toplam 1.2 Milyar TL'lik destekleme ödemesi yapılacak.

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Esasları Yayınlandı

Hayvancılık destekleme ödemelerine ilişkin “Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği” 25 Mayıs 2013 tarihli ve 28657 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yem Bitkileri Destekleme Ödemeleri Başlayacak

14 Mayıs 2013 tarihli ve 28647 sayılı Resmi Gazete’de Yem Bitkileri Desteklemeleri Uygulama Esasları Tebliği ile hayvancılığımızın uluslararası rekabete uygun bir şekilde gelişmesinin sağlanabilmesi ve ülkemiz hayvancılığının kaliteli kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi için yem bitkileri tarımı yapan çiftçilerin birim alan üzerinden desteklenmesi amaçlanmaktadır.

GAP ve DAP bölgelerinde hayvancılık yatırımlarına hibe desteği

GAP ve DAP bölgesinde bulunan illerde, en az 50 baş ve üzeri kapasiteye sahip projeli damızlık sığır işletmesi yatırımlarına 2013-2015 yılları arasında hibe desteği uygulanacaktır.

Kanatlı Eti Üreticilerine Hibe Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) AB kırsal kalkınma destekleri IPARD’ın üretici ve girişimcilere tanıtılması amacıyla Samsun’un Bafra ilçesinde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler