You are here

KOBİ Haberleri

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması 2015 Dönemi Başvuruları Başladı

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent işbirliğinde düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, proje fikri olan ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2015.

KOSGEB Destekleri Yenilendi

KOSGEB Destekleri yenilendi. Son yapılan KOSGEB İcra Komitesi toplantısında KOSGEB Genel Destek Programı başta olmak üzere birçok destek programında yenilikler yapılmasına ve yeni destek programları uygulanmasına karar verilmişti.

IPARD 14. Başvuru Dönem Başvuru Çağrısı Açıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarım ve hayvancılık sektörlerini desteklemek amacıyla uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 14. Dönem Başvuru Çağrısı açılmıştır.

Tarımsal İşletmelerin yeninden yapılandırılması, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı çağrıya açılmıştır.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Başvuruları 22 Nisan'a kadar Devam Ediyor

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile Avrupa çapında girişimciliği farklı yollar ve mekanizmalarla en iyi şekilde teşvik edenleri belirlenerek, Girişimciliği Teşvik Ödülleri verilecektir. Son başvuru tarihi 22 Nisan 2015'tir.

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

KOBİ'lerin Orta Gelir Tuzağı'ndan Kurtulma Stratejileri 11. KOBİ Zirvesi'nde Ele Alınacak

11. KOBİ Zirvesi 12-13 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul'da Dedeman Otel'de gerçekleştirilecek. KOBİ'lerin Orta Gelir Tuzağı'ndan Kurtulma Stratejileri'nin ele alınacağı zirve, TOSYÖV, KOSGEB ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler