You are here

Tarım Haberleri

IPARD 14. Başvuru Dönem Başvuru Çağrısı Açıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarım ve hayvancılık sektörlerini desteklemek amacıyla uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 14. Dönem Başvuru Çağrısı açılmıştır.

Tarımsal İşletmelerin yeninden yapılandırılması, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı çağrıya açılmıştır.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Çiftçi ve Tarım Üreticilerine 1.2 Milyar TL'lik Destek Onaylandı

2015 yılı tarım destekleme ödemeleri onaylandı. Maliye Bakanlığı tarafından onaylanan destek programları kapsamında 2015 yılında çiftçi ve üreticilere toplam 1.2 Milyar TL'lik destekleme ödemesi yapılacak.

IPARD (Kırsal Kalkınma) 12. Teklif Çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarım ve hayvancılık sektörlerini desteklemek amacıyla uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 12. Dönem Başvuru Çağrısı açılmıştır.

Tarım Sektörü için Makine ve Ekipman Alımı Desteklemeleri Başladı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 2013 yılında desteklenecek makine ekipmanlar belirlenerek, destek müracaatları başladı.

Tarımsal Danışmanlık Hizmetleri Desteklenecek

Tarımsal danışmanlık hizmeti alan tarımsal işletmeler için, hizmet aldığı kişi veya kuruluşlara 600 lira tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesi yapılacak.

Bireysel Sulama ve Makine Ekipman Alımlarına Hibe Desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek amacıyla belirlenen alanlarda yapacakları makine ve ekipman alımlarına hibe desteği sağlanacaktır.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler