You are here

TÜBİTAK Haberleri

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Mart ayında Yenilikçi Projeler İçin Hibe Destekleri Verilecek

Yenilikçi projelerinizi hayata geçirmek için Mart 2015 önemli bir ay olacak. KOSGEB, TÜBİTAK, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından KOBİ'lerin yenilikçi fikirleri çeşitli başlıklarda desteklenecek.

TÜBİTAK 1602 Patent Desteği 400 Euro'dan 600 Euro'ya yükseltildi

TÜBİTAK'ın patent alanında önemli destek programlarından biri olan 1602 kodlu "TÜBİTAK Patent Destek Programı" kapsamında başvuru sahiplerine verilen destek 400 Euro'dan 600 Euro'ya yükseltildi.

TÜBİTAK ARDEB Destek Programları 2014 yılı Başvuru Tarihleri Açıklandı

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı’nın yürüttüğü destek programlarından;
•1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı,
•3501-Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı,
•1005-Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı başvurularının online ve basılı kopya olarak,
•1011-Uluslararası Bilimsel Araştırma Projelerine Katılma Programı başvuruları 10 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlayacaktır.

TÜBİTAK 1602 Patent Destek Programı Yürürlüğe Girdi

Ülkemiz kaynaklı ulusal ve uluslararası patent başvuru sayısının artırılması, gerçek ve tüzel kişilerin patent başvurusu yapmaya teşvik edilmesi ile ülkemizdeki patent sayısının arttırılması hedeflenen 1602 kodlu TÜBİTAK Patent Destek Programı 1 Ocak 2014 ‘te yürürlüğe girdi.

TÜBİTAK Bireysel Girişimcilik Destek Programı 2013 yılı Çağrısı

TÜBİTAK tarafından başlatılan Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı'nın amacı bireysel girişimcilerin yenilik ve teknoloji tabanlı iş fikirlerini firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmeleri için iş fikrinden pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektir. 2 Mayıs – 3 Haziran 2013 tarihleri arasında söz konusu programa başvurular alınacaktır.

Sayfalar

Sektörlere Göre Destek - Hibeler