You are here

Yatırım Teşvik Haberleri

Yatırım teşvik haberleri ve yatırım teşvik mevzuatı ve bölgelerine ilişkin haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

İstihdam ve Teşvik Paketi Açıklandı

"İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni paket ile, sanayi firmalarına ek teşvikler verilmesi, yeni vergi muafiyetleri sağlanması, işsizlerin meslek edindirme kurslarıyla niteliğinin artırılması, Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine destek verilmesi gibi birçok avantaj getiriliyor.

dtAjans Girişimcilik ve KOBİ Forumu Açıldı | forum.dtajans.com

dtAjans'tan yeni bir hizmet daha. Girişimcilik ve KOBİ Forumu ile 33 alt başlıkta bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın, KOBİ uzmanlarımızdan bilgi ve danışmanlık desteği alın.

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Başvuruları Başlıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizde üretilmeyen ve katma değer yaratması öngörülen teknolojik ürünlerin üretiminin desteklenmesi amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı”, 2015 yılı başvurularını alıyor. Başvurular 2 Şubat 2015 tarihinde başlayacak.

Pazara Giriş Desteği Tebliği Revize Edildi

Ekonomi Bakanlığı'nca ülkemizde sanayi ve ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin ürün ve hizmetlerinin uluslararası platformda pazarlanması amacıyla verilen "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği" revize edildi.

İstihdam Teşvikleri Uzatıldı

5084 sayılı kanunla gelen istihdam teşvikleri Bakanlar Kurulu Kararı ile uzatıldı. 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulan Kararı ile yeni dönemde 51 il, istihdam teşviklerinden yararlanabilecek.

Teşvik Yasası uzatılıyor mu?

Partisinin il başkanları ile bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 5084 sayılı teşvik yasasının uzatılacağı yönünde açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

2016 yılında Devlet Teşvikleri ve Devlet Destekleri

Devletin, özel sektörün güçlendirilmesi ve uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda uygulamaya koyduğu destek, teşvik, hibe ve kredi sistemi 2016 yılında da tüm hızıyla devam edecek. 2016 yılında devlet tarafından sağlanacak tüm destek ve teşvikler dt Ajans farkıyla sizlere sunulmaya devam edecektir.

Sektörlere Göre Destek - Hibeler