You are here

Engelli Girişimci Adaylarına İŞKUR'dan 36 bin TL hibe

En az %40 oranında engelli olan kişilere İŞKUR'dan 36 bin TL hibe desteği verilecek. Hibe desteği alacak kişilerin, kuracakları işin konusu ile ilgili mesleki belgesi (diploma, sertifika vb.) veya uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası sahibi olması gerekiyor.

Engelli bireylerin fiili olarak kendilerinin işbaşında olacakları projeler desteklenecek olup, engelli birey adına sadece vasi olanların kendileri için iş kurmayı amaçlayan projeler ile halen engelli birey tarafından işletilen faal işletmelerin geliştirilmesine yönelik projeler desteklenmeyecektir. Ayrıca emekli olan engellilerin proje başvuruları kabul edilmeyecektir.

Destek kalemleri aşağıdaki gibidir:

1. Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar gibi masraflar için en fazla 2.000 TL.

2. İşletme gideri desteği: Kurulan işletmeye 12 ay boyunca fatura karşılığı olmak üzere işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 4.000 TL.

3. Kuruluş desteği: İşletmenin kuruluşundan itibaren 12 ay boyunca fatura karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, sarf malzemesi, ofis malzemesi gibi maliyetler için en fazla 30.000 TL.

Başvurular, 28 Haziran 2015 tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için 444 75 87 numaralı telefon aranabilir.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek kişi mi yoksa robot mu olduğunuzu test etmektedir.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sektörlere Göre Destek - Hibeler