You are here

Mart ayında Yenilikçi Projeler İçin Hibe Destekleri Verilecek

Yenilikçi projelerinizi hayata geçirmek için Mart 2015 önemli bir ay olacak. KOSGEB, TÜBİTAK, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından KOBİ'lerin yenilikçi fikirleri çeşitli başlıklarda desteklenecek.

KOBİ'lerin kullanımına sunulan destekler kısaca aşağıdaki gibidir:

• 20 Mart 2015 son başvuru tarihli KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı 150.000 TL hibe (Markalaşma ve Kurumsallaşma projeleri desteklenecek)
• 20 Mart 2015 son başvuru tarihli İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi işletmeler çağrısı 600.000 TL hibe (Yenilikçi ürünlerin ticarileştirilmesi projeleri desteklenecek)
• 3 Nisan 2015 son başvuru tarihli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı TEKNOYATIRIM Çağrısı 50 Milyon TL hibe (patenti alınan ürünün üretimine yönelik Ar-Ge vb. harcamalar desteklenecek)
• 18 Mart 2015 HORİZON2020 KOBİ Araçları çağrısı, 50.000 Euro proje fikrinin fizibilitesi için, 2,5 Milyon Euro Prototip üretimi için verilecek. (inovasyon içeren, istihdam yaratan Ar-Ge projeleri desteklenecek)

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı ile markalaşma ve kurumsallaşma alanındaki projeler desteklenecek. Karşılanabilecek giderler, personel gideri, yazılım gideri, proje yazım gideri, tanıtım ve reklam, makine ve teçhizat giderleri. Toplam 150.000 TL'ye kadar destek verilebilecek.

İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi İşletmeler destek programı ile prototip geliştirme aşamasında olan veya prototip geliştirmiş ve marka tescili bulunan ürün/hizmetlerin ticarileştirilmesi amaçlanmaktadır. 600.000 TL'ye kadar olan projeler %50 oranında desteklenecektir.

Teknoyatırım destek programı ile patenti alınan teknolojik ürünün üretimine yönelik toplam 50 milyon TL'ye kadar destek sağlanacaktır. Desteklenecek giderler arasında makine-teçhizat, kredi faiz ve işletme gideri destekleri bulunmaktadır.

Avrupa Birliği Horizon 2020 kapsamında inovasyon yapan, istihdam yaratan projeler destek verilecektir. Program şirketlere yönelik olup, şirketi olmayan girişimciler/girişimci adayları programa başvuru yapamayacaktır. Proje bütçesinin %70'i desteklenebilecektir.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek kişi mi yoksa robot mu olduğunuzu test etmektedir.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sektörlere Göre Destek - Hibeler