You are here

Mersin ve Adana’da faaliyet gösteren KOBİ’lere 20 Milyon TL Tutarında Destek Verilecek

Adana ve Mersin illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından KOBİ’lere yönelik destek programları açıklandı.

“Rekabet Gücünün Arttırılması ve Yenilikçilik Mali Destek Programı”, “Mikro İşletmelerde Kurumsallaşma ve Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ve “Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” olmak üzere 3 destek programında çeşitli proje destekleri verilecek.

“Rekabet Gücünün Arttırılması ve Yenilikçilik Mali Destek Programı” ile KOBİ’lerin aşağıdaki öncelik alanları ve sektörlerde hazırlayacakları projeler desteklenecek:
1. Ürün geliştirme veya çeşitlendirme yoluyla yüksek katma değerli üretim yapısına geçişin sağlanması
Öncelikli sektörler: • Gıda - İçecek • Tekstil - Hazır Giyim • Mobilya

2. İşletmelerin ürün, süreç ve pazarlama yeniliği uygulama kapasitelerinin geliştirilmesi
Öncelikli sektörler: • Kimya - Plastik • Makine - Metal İşleri

Proje başına destek tutarları ise en az 75 bin TL, en fazla 500 bin TL olarak öngörülmektedir. Destek oranı %50’dir. Destek programının toplam bütçesi 15 milyon TL’dir.

Mikro İşletmelerde Kurumsallaşma ve Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile KOBİ’lerin aşağıdaki öncelik alanları ve sektörlerde hazırlayacakları projeler desteklenecek:

1. Mikro işletmelerin kurumsallaşma düzeyinin artırılması
2. Mikro işletmelerin ürün geliştirme ya da çeşitlendirme olanaklarının artırılması

Öncelikli sektörler: Gıda – içecek, kimya – plastik, tekstil – hazır giyim, makine – metal işleri, metalik olmayan mineral ürünler, mobilya imalatı ile lojistik, turizm ve bilişim

Proje başına destek tutarları ise en az 50 bin TL, en fazla 200 bin TL olarak öngörülmektedir. Destek oranı %50’dir. Destek programının toplam bütçesi 5 milyon TL’dir.

“Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı”, KOBİ’lere yönelik değildir. Söz konusu programa kamu kurum/kuruluşları, STK’lar ve üniversiteler başvurabilmektedir. Toplam bütçe 5 milyon TL’dir.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın KOBİ’ler ve kamu kurum/kuruluşları için hazırlamış olduğu destek programlarına son başvuru tarihi 30 Nisan 2015’tir.

Haber Kategorisi: 

Yeni yorum ekle

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek kişi mi yoksa robot mu olduğunuzu test etmektedir.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sektörlere Göre Destek - Hibeler